BETONG YAPI
YÜKSEK ISI YALITIMI

BTG Gazbeton hacminin yaklaşık %84'ü kuru havadan oluştuğu için geleneksel yapı malzemelerine göre çok daha yüksek bir ısı yalıtımı sağlar. BTG Gazbeton mecvut duvar malzemeleri içinde ısı yalıtım gücü en yüksek olanıdır. Isı iletkenlik değeri (λ) 0,09 'dir. Tuğla, taş, bimsbeton blok gibi malzemeler ile yapılmış duvarlar ancak ilave maddeler ve ek masraflarla BTG Gazbetonun tek başına sağladığı yalıtım gücüne ulaşabilirler.

BETONG YAPI
ENERJİ TASARRUFU

Yüksek enerji tasarrufu sağlaması BTG Gazbeton'un karakteristik özelliklerinden biridir. BTG Gazbeton'un hücresel yapısı, geleneksel yapı malzemelerine göre çok daha iyi ısı yalıtımı sağlar. BTG Gazbeton'la yapılan yapılar dört iklim bölgesi için de tek kesitte duvarlarda yeterli ısı yalıtımı sağlar.

BETONG YAPI
YANGINA DAYANIKLI

BTG Gazbeton yangına karşı yüksek derecede güvenlik sağlar. Yapısından dolayı A1 hiç yanmaz yapı malzemesi olarak sınıflandırılmıştır. 1200 °C'a kadar sıcaklığa dirençlidir. Yangın duvarı yapımında kullanılabilir. Mekanlar arası yangın geçişini engellediğinden  yangının yayılmasını önleyerek can ve mal güvenliğini sağlar. BTG Gazbeton yangın esnasında can kaybına neden olan duman ve zehirli gaz çıkarmaz.

BETONG YAPI
DEPREME DAYANIKLI

BTG Gazbeton sağlamlığından ödün vermez. Hafifliği nedeniyle binanın toplam yükünü azaltarak önemli ölçüde deprem güvenliği sağlar.

BETONG YAPI
EKONOMİK

BTG Gazbeton hafif yapı malzemesi olduğundan, diğer yapı elemanları kadar yük getirmedinden, yapılardaki ölü yükü azaltır, statik hesaplamalarda demir ve betondan tasarruf sağlar.

BETONG YAPI
SES YALITIMI

BTG Gazbeton gözenekli yapısının oluşturduğu yüksek ses emilimi sayesinde çok iyi ses yalıtımı sağlar.

BETONG YAPI
SAĞLAMLIK

BTG Gazbeton Teknolojisi gereği çeşitli mukavemet sınıflarında üretilir. Hacim değişikliği olmadığı için duvarlarda oluşabilecek rötre çatlaklarını önler.

BETONG YAPI
ÇEVRE DOSTU

BTG Gazbeton içerisindeki tüm malzemeleri doğadan sağlamaktadır. Radyoaktif ve toksin madde içermez. Tarım toprağı kullanılmadan üretilir. Üretim ve kullanım aşamasında çevreyi kirletmez. Bu yüzden çevre dostudur.

 

BETONG YAPI
KOLAY İŞLENİR

BTG Gazbeton kolay işlenebilme özelliği sayesinde, Testere ile kesilebilir, fire vermez. Tesisat kanalı açma, buat yuvası açma, oyma ve delme işlemi yapılabilmektedir.

BETONG YAPI
MİLİMETRİK ÖLÇÜ

BTG Gazbeton üretimi esnasında son teknoloji kesim makinaları ile çok düzgün ve hassas kesim yapmak mümkündür. Düzgün yüzeyli olması işçiliği kolaylaştırır, sıva ağırlığını ve sarfiyatını azaltarak maliyetleri düşürür.